м.Київ, вул. Зоологічна, 3 |
(044) 483 73 65

Сезон грипу 2020-2021: що треба знати про вакцину та чому потрібно зробити щеплення

Хоча вакцинація проти грипу не входить до національного календаря щеплень, підхопити вірус та отримати ускладнення може кожен. Наразі щеплення від грипу – це найкращий інструмент профілактики цього захворювання.

За даними ВООЗ, вакцинуватися варто кожного року, адже вірус постійно змінюється й минулорічна ін’єкція може не спрацювати. Крім того, імунітет від вакцинації з часом стає слабшим. Краще за все робити щеплення, поки сезон грипу не розпочався. Тобто, починати можна вже у жовтні.

Цьогоріч буде 4 вакцини від грипу:

  • Ваксігрип Тетра (4-валентна)
  • Інфлювак (3-валентна)
  • GC Flu (4-валентна)
  • GC Flu (3-валентна)

 

Для довідки:

Валентність вакцини – це кількість хвороб або штамів хвороби, від якої захищатиме препарат. Відповідно, чим вища валентність, тим вакцина краща. Чотиривалентна вакцина спрямована проти вірусу грипу типу А (H1N1 та H3N2), та типу B (Washington та Yamagata). Саме ці штами грипу курсуватимуть упродовж цього епідсезону.

 

“Чотиривалентна вакцина дає більший захист. Вакцини постійно розвиваються і вдосконалюються, але й тривалентної буде достатньо, щоб пережити грип цього року”, – пояснює головна лікарка Бахмутського центру первинної меддопомоги.

Тим, хто планує зробити щеплення від грипу, спочатку треба зв’язатися з сімейним лікарем (номери телефонів по Бахмуту можна подивитися тут) та дізнатися, коли можна вакцинуватися.